Lohjan seurakunnan rippikoulut vuonna 2017
Tekstikoko: -2 -1 0 +1 +2 +3
Etusivu Sivukartta Palaute Tekstikoko: Suurenna tekstiä Pienennä tekstiä
Lohjan seurakunta - etusivulle

Lohjan seurakunnan rippikoulut vuonna 2017

Ilmoittautumislomake löytyy sivulta 2 rippikouluesitteessä.

Alla ensi vuoden rippikoulujen ryhmäjako. Koska leirit ovat melko täynnä, niitä voi vaihtaa vain hyvin rajoitetusti. Osa rippikoululaisista on myös jouduttu sijoittamaan itse valitsemien vaihtoehtojen ulkopuolellekin. Tämä johtuu siitä, että jotkut leirit olivat niin suosittuja, että kaikki eivät valitettavasti mahtuneet haluamalleen leirille.

Rippikouluun liittyvissä asioissa voit olla yhdessä oman rippikoulun työntekijöihin. Heidän yhteystiedot löydät kotiin lähetetyistä leirikirjeistä.

 

Siunauksen toivotuksin, 

Lohjan seurakunnan rippikouluvalintoja tehnyt työryhmä

Mirja Harhanen, rippikoulutyön pappi

Katja Vesanen, rippikoulutyöntekijä

 

Päivitetty 1.6. 2017

 

  • Huom. N.N. listassa tarkoittaa, ettei saanut julkaista nimeä listassa

 

Lohjan kantaseurakunnan rippikoulut

 

Kesä:

Saarikko 1      Marja Vainikka   -  Maria Anttila - Karoliina Juvonen

5.-12.6. / aloitus 18.1. (S) / messu 5.2. / konf.harj. 16.6. klo 15-17 / konf. 18.6. klo 10

  1. Airaksinen, Saara Janina
  2. Bäckman, Janina Sofia
  3. Honka, Tomi Ville Eerikki
  4. Jaunila, Niki Santeri
  5. Karhu, Veeti Valter
  6. Kuparinen, Jesse Juhani
  7. Kuusjärvi, Tessa Kira Susanna
  8. Laitinen, Lotta
  9. Laitinen, Nelli Eva Sofia
  10. Leinonen, Jere
  11. Lepistö, Helmi Lyydia
  12. Lukkarinen, Jesse Kristian Aleksander
  13. Moisio, Valtteri Mikael
  14. Nerg, Timo Heikki Johannes
  15. Nordström, Nea Tuulikki
  16. Ohtonen, Lassi Aku Juhani
  17. Oksanen, Emmi Linnea
  18. Raja-aho, Kasimir Jasper Juhani
  19. Saarinen, Vera Sarjanna
  20. Suomalainen, Keni Johannes
  21. Tirkkonen, Hilla Helmi Edith
  22. Utriainen, Jaakko Tapio
  23. Valkoniemi, Janna Jade Petrina
  24. Ylistö, Elisa Aleksandra
  25. Österberg, Oona Aleksiina

 

Saarikko 2      Piia Korpijaakko  –  Marjo Virtanen - Patric Vaahtera

15.6.-22.6. / aloitus 18.1. (M) / messu 12.2. / konf.harj. 30.6. klo 15-17 / konf. 2.7. klo 10

  1. Aalto Jennina Anna Alexandra
  2. Ahola, Jussi Pekka Taavi
  3. Forsman, Iina Alina
  4. Gillberg Nuppu Tuuli Henriikka
  5. Haavisto, Sara Joanna
  6. Halinen Elina Fanny Inkeri
  7. Jauhanen Venla
  8. Järvinen Emilia Kiia Karoliina
  9. Karaolis, Julius Viljam
  10. Kataja Tony Antero
  11. Kaukonen Iina
  12. Keurulainen Mette Tyyne Sofia
  13. Koivunen Elias Mikael
  14. Korhonen Markus Petteri
  15. Lehtonen Ronja Maria
  16. Leivo Emma Amanda Karintytär
  17. Mettomäki, Teemu Kaarlo Johannes
  18. Moilanen Kia Katariina
  19. Ojainmaa, Nelli Maria
  20. Pennanen Iida Amalia
  21. Rehmonen Hanna Emilia
  22. Sjöblom Antti Kustaa
  23. Stenman Viivi Janika
  24. Suoknuuti Niko Oskari Julius
  25. Tuominen Robert Nikolas William

 

Saarikko 3      Raili Rantanen -  Päivi Nieminen - Patric Vaahtera

3.7.-10.7.  / aloitus 25.1. (M) / messu 19.3. / konf.harj. 14.7. klo 13-15 / konf. 16.7. klo 14

  1. Berg, Elias Anton
  2. Erolaihti, Julia Matilda
  3. Finér, Jesse Tuomas Mikael
  4. Gröhn, Joona Aleksi
  5. Jussila, Joonas
  6. Juvonen, Elviira Amalia
  7. Karvonen, Julia
  8. Kavonius, Sonja Anne Amanda
  9. Kirjavainen, Juulia Anna Maria
  10. Kontinen, Jenna Kristiina
  11. Leimukoski, Antti Untamo Joonatan
  12. Leppänen, Julia
  13. Liski, Eric Thomas
  14. Nygård, Vilpert Anton Artturi
  15. Oksanen, Arttu Eemil
  16. Pajunen, Jami  Seppo Samuli
  17. Parkkinen Saara Emilia
  18. Peltola, Senja Annikki
  19. Salmela, Mikko Juhani
  20. Stenberg, Iida Julia
  21. Suutarinen, Altti Elmeri
  22. Takala, Hanna Eerika
  23. Tolppala, Viivi EmmiAnniina
  24. Vikström, Miro Aleksi
  25. Vuorela, Jesse Oskari

 

 

Saarikko 4      Paula Miettinen  -  Jussi Trygg

10.7.-17.7. / aloitus 1.2. (M) / messu 30.4. / konf.harj. 21.7. klo 15-17 / konf. 23.7. klo 10

  1. Granqvist Wilma Aurora
  2. Jehkonen Kia-Erika
  3. Kannisto Ada Emilia
  4. Kannisto Emma Iida Maria
  5. Kortelainen, Mira Kaarina
  6. Kärkkäinen Nea Emilia Anniina
  7. Laakso Marianne Henriikka
  8. Malén Micke Samuel
  9. Malén Milla Ann-Mari
  10. Mannonen Jesper Richard
  11. Niemelä, Elias Ernesti
  12. Nyman Daniel Kasper Tapani
  13. Palomäki Jere Tapani
  14. Palomäki Tia Maria
  15. Pelto-Timperi Saara Kristiina
  16. Pohjamies Marko Patrik Sebastian
  17. Savolainen Jenna Sofia
  18. Simonen Vili Juhani
  19. Suominen Eetu Sakari
  20. Tallgren, Vanessa Katariina
  21. Toiviainen Jere Markus Juhani
  22. Wasenius Joona Valtteri
  23. Åvall Jenni Eveliina Susanna

 

 

Saarikko 5      Heini Nikander  -  Veera Ruti - Karoliina Juvonen

17.7.-24.7. / aloitus15.2. (M) / messu 7.5. / konf.harj. 28.7. klo 13-15 / konf. 30.7. klo 10

  1. Ankkuri Kristiina
  2. Heinonen Olli Valtteri
  3. Joutsen Iida Vilma Valpuri
  4. Kaarlela Heini Anniina
  5. Kangas Sofia Xiao Qi
  6. Kartesalo Viivi
  7. Kemola Miko Santeri Heikinpoika
  8. Komulainen Melina Eveliina
  9. Korhonen Juuso Juhani
  10. Kulppi Eevert
  11. Leinonen Karita Inga Maria
  12. Lindström Elli Juulia
  13. Lindström Inka Ulla Sofia
  14. Manninen Henna Katariina
  15. Manninen Jesse
  16. Mattila, Jesse Michael
  17. Nyholm Aada Maria
  18. Rinkelo Jonne Olavi
  19. Räisänen Jasper Ari Olavi
  20. Suomi Julia Hannah
  21. Suvanen Topi Antton Viljami
  22. Viitala Milla
  23. Viitala, Roosa
  24. Vuorhela Niklas
  25. N.N.

 

 

Saarikko 6      Piia Korpijaakko  -  Eeva Liesilinna - Patric Vaahtera

24.7.-31.7.  / aloitus 15.2. (S) / messu 14.5. / konf.harj. 4.8. klo 15-17 / konf. la 5.8. klo 10

  1. Heiskanen, Viveka Sara Susanna
  2. Harjunpää, Emilia Henna
  3. Johansson, Olivia Aleksandra
  4. Kekkonen, Eetu Hermanni
  5. Kiesi, Wilma Vera Karoliina
  6. Koljonen, Ossi Kasperi
  7. Kouvonen, Tuomas Mikael
  8. Laine, Reetta Maria Katariina
  9. Lemberg, Silja Anniina
  10. Lilius, Onni Johannes
  11. Lähteenmäki, Emma Rauha Karoliina
  12. Pesonen, Wilma
  13. Pouhakka, Tiina Tuulia Karoliina
  14. Norrby, Arttu Iivari
  15. Reid, Ella
  16. Repo, Konsta Elmeri
  17. Saarinen, Otto Aaron
  18. Saarivirta, Sofia Alexandra
  19. Saarni, Tuomas Esko Ilmari
  20. Sihvonen, Samu Nikolas
  21. Suihkonen, Venla
  22. Tapiola, Leevi Egon
  23. Tsimikos, Andriana
  24. Toivonen, Mikael Patrik Joonatan

 

 

Saarikko 7      Marja Vainikka  -  Katja Vesanen - Tomi Väisänen

31.7.-7.8.  / aloitus 15.3. (S) / messu 25.5. (Helatorstai) / konf.harj. 11.8. klo 15-17 /  konf. 13.8. klo 14

  1. Ahava, Valtteri Mikael
  2. Anttalainen,Matias Mikael
  3. Auvinen, Oskari Antti Matias
  4. Blomgvist, Otto Esaias
  5. Haag, Ronja Elina
  6. Hakojärvi, Alicia
  7. Heinonen,Pyry Antero Olavi
  8. Kaartinen, Jimi Kasperi
  9. Kenttinen, Julia Helena
  10. Kukanaho, Lasse Petteri
  11. Lindahl, Niko Tapio
  12. Mattila, Peter Viljam
  13. Oinonen, Emilia Kristina
  14. Rauhala, Sara Helmi Lumikki
  15. Ruhanen, Joonas Lauri Tapani
  16. Sainio, Jemina Adele Anastasia
  17. Sevòn, Vilma Anelma Aleksandra
  18. Sinkkonen, Samuli Armas
  19. Timonen, Toni Anton Samuel
  20. Virta, Ronja
  21. Virtanen, Roope Kalle Sebastian
  22. N.N

 

 

Saaristoripari 1  Högsåra      Marika Viljamaa  -  Marita Laaksonen - Tomi Väisänen

10.-17.6. / aloitus 9.2. (S) huom. päivämäärä muutettu! / messu 5.3. / kaupunkiosuus 6.-8.6. (M)/ konf.harj. 17.6. klo 10 -12.30 / konf. 18.6. klo 14

  1. Aaltonen Jessika
  2. Aaltonen Taavi Juhani
  3. Forsström Anna
  4. Heikkinen Roni Oskari
  5. Kaunisto, Kaisla Elsa Adele
  6. Kukkula Leevi Väinö Nikolai
  7. Kyttälä Aleksi Sakari
  8. Mäkelä Tinja Amanda
  9. Ojala, Kristian Tuomas Johannes
  10. Perätalo Mikko Antti Olavi
  11. Pietilä Roosa
  12. Rauhala Rasmus Aaron
  13. Rislakki Inka Eveliina
  14. Rissanen Milja
  15. Rozman Joel Erkki Eemeli
  16. Ruotsalainen, Hilma
  17. Ruuskanen Senja Elina
  18. Selenius Nelly Emilia
  19. Seppälä Inka Sofia
  20. Thursting Maya Mina Orvokki
  21. Utriainen Sini Tuulia
  22. Uusitalo Emmi Amanda Irmeli
  23. Westerberg Roosa Wilhelmiina
  24. Wiren Daniel Benjamin
  25. Virtanen Henni Maria

 

 

Saaristoripari 2  Kustavi      Anna-Maija Lakomaa  -  Anneli Kytölä - Jussi Trygg

15.-22.6. / aloitus 1.2. (S) / messu 12.3. / kaupunkiosuus 13.6. (M) / konf.harj. 29.6. klo 15-17 (huom. päivämäärä muutettu) / konf.  2.7. klo 14

  1. Aaltonen, Kalle Rasmus
  2. Blomberg, Christofer Aleksander
  3. Föhr, Mikko Pekka Olavi
  4. Hedman, Carmen Natashja Desireé
  5. Henttunen, Nico-Severi Jeremias
  6. Hietanen, Maisa Kristiina
  7. Hälvä, Jesse
  8. Karjalainen, Rasmus Antti Johannes
  9. Korhonen, Kaisa Anna Esteri
  10. Korhonen, Sanni Olga Inkeri
  11. Kuosmanen, Sakari Topias
  12. Kutja, Liina Ilea Katriina
  13. Könönen, Antti Juho Kyösti
  14. Lehtonen, Akseli Väinö Juhani
  15. Mettänen, Veera Sofia
  16. Pennanen, Santeri Aku Perttu
  17. Puuppo, Kesä
  18. Rintamäki, Oona Viiva Emilia
  19. Seppälä, Toni Juhani
  20. Sivonen, Joni Tapani
  21. Teräväinen, Meeri Johanna
  22. Timonen, Severi, Arttu Joonatan
  23. Westerberg, Vilja Anniina
  24. N.N.

 

 

Saaristoripari 3 Högsåra        Horst Gripentrog  - Tomi Väisänen - Vilma Myöhänen

10.-17.7.  / aloitus 8.3. (M) / messu 21.5. / kaupunkiosuus 6.-8.7. (M) / konf.harj. 22.7. klo 15-17 / konf. 23.7. klo 14

 

  1. Bertschi, Aramis Daniel
  2. Grönholm, Filip Leif Olof
  3. Hellsten, Joonas Mikael
  4. Karkio, Viivi Alisa
  5. Keränen, Nelli Emilia
  6. Kieksi, Kia Kristiina
  7. Kuosmanen, Lotta Anniina
  8. Malmstén, Jenni Maria Ingeborg
  9. Muranen, Robert Juhana
  10. Nevalainen, Matilda Orvokki
  11. Nurmi, Ninni Miila Maria
  12. Nyman, Teresa Linnea
  13. Oksanen, Anni Helmi Matilda
  14. Ollikainen, Noora Karoliina
  15. Palander, Janissa Meeri Erika
  16. Ranta, Rasmus Pyry Oskari
  17. Ruuska, Casper Reijo Rafael
  18. Valkama, Joonas Juho Matias
  19. Veijalainen, Eljas Johannes
  20. Vittaniemi, Miro Kasper

 

 

Enäsepän ripari 1                  Heini Nikander  -  Mirja Luodes - Marika Viljamaa

27.6.-4.7.  / aloitus 8.2. (M) / messu 2.4. / konf.harj. 7.7. klo 14-16 / konf. la 8.7. klo 10

  1. Alén, Jani Jalmari
  2. Heikkilä, Pekka-Eemeli
  3. Iinatti, Jesse Joonas Valtteri
  4. Jokivalli, Julia Maria
  5. Juvonen, Olivia Anna Sofia
  6. Karhu, Veera
  7. Kononen, Milla Mikaela
  8. Kotilainen, Ronja
  9. Kuutti, Taru
  10. Leikoski, Reea
  11. Lindahl, Sini Annika
  12. Lindholm, Amanda Anna Sofia
  13. Lähde, Emilia Anette
  14. Niemi, Valtteri Veikko Juhani
  15. Sassi, Emmi Tuulia
  16. Sirén, Jaro Matti
  17. Sorvari, Vilma Ilona
  18. Stenman, Lotta Stella Maria
  19. Sundvall, Sam Mikael
  20. Tuomainen, Aku Aleksis
  21. Virta, Jenna Rosa Maria
  22. Yliaho, Jessi Emilia
  23. N.N.

 

 

Enäsepän ripari 2                  Mirja Harhanen  -  Anneli Kytölä - Karoliina Juvonen

4.7.-11.7  / aloitus 8.2. (S) / messu  9.4. / konf.harj. 14.7. klo 15-17 / konf. 16.7. klo 10

  1. Backman, Aada Maria
  2. Drufva, Minja Maria Linnea
  3. Einiö, Auri Irene
  4. Galt, Eetu
  5. Heikkonen, Topi Petteri
  6. Heiskanen, Jeremias Juhani
  7. Hjelm, Senni Emilia
  8. Hotti, Ida Emilia
  9. Järvenpää, Severi Elias
  10. Kujala, Niklas Arvi Matias
  11. Kuosmanen, Jasmin Sani Susanne
  12. Loimu, Anni Vilhelmina
  13. Mitro, Aaro Natanel
  14. Moisio, Kimi Valtteri
  15. Mäntynen, Sara Anna Helena
  16. Orava, Miro Petri Olavi
  17. Riistama, Iina Juuli Jessica
  18. Rokka, Oskari
  19. Salin, Vilma Inkeri
  20. Valonen, Anni Matilda
  21. Väisänen, Tuukka Henrik
  22. Välimäki, Nana
  23. N.N.

 

 

Bergvik Lohja 1     Camilla Sundell  -  Mirja Luodes - Maria Anttila

16.7.-23.7. / aloitus 1.3. (M) / messu 23.4. / konf.harj. 28.7. klo 15-17 / konf. 30.7. klo 14

  1. Aittola, Verna Aletta
  2. Eeva Jenni Maria Eerika
  3. Eriksson Emil Henrik Johannes
  4. Friman Niklas Mikael
  5. Hämäläinen Iida Liisa Alina
  6. Itämäki Mette Kristiina
  7. Järvelä Nea Jenna Janette
  8. Karjula Annika Mia Helena
  9. Koistinen Sanni-Sisko Johanna
  10. Lehto Matleena Sofia Moonika
  11. Lönnqvist Viivi Olivia
  12. Malmelin Janika Ninja
  13. Murtola Sofia Iida Emilia
  14. Mäkilä Aada Sara Marianne
  15. Osuchukwu Leo Ekene
  16. Pilviö Emma Lydia
  17. Pitkänen Cindi Milena
  18. Puuppo Sam
  19. Saario, Joona Aleksanteri
  20. Savisalo Elias Antti
  21. Sohlman Kasper Jeremias
  22. Suominen Joni Christian
  23. Teuronen Jasu Jorma Sakari
  24. Verronen Helmi Annisofia
  25. Vikstedt, Ronja Maria Michel
  26. Vilen Leevi Matias

 

 

Päivärippikoulu  (Lohja)       Arja Penttinen  -  Marita Laaksonen - Maria Anttila

25.7.-6.8. / aloitus 29.3. (S) / messu 30.7. / konf.harj. 4.8. klo 13-15 / konf.  6.8. klo 14

  1. Hellström, Micki Johan Michael
  2. Holm, Emilia Aleksandra Sofia
  3. Karppinen, Rasmus Sasa Benjamin
  4. Kaukinen, Miro Jyrki Juhani
  5. Kärnä, Annika Pauliina
  6. Leppänen, Eetu Aapeli
  7. Mäkinen, Neea Niina Eveliina
  8. Numminen, Taru Maria
  9. Olá, Erik Wilhelm Mikael
  10. Stenbacka, Thomas Sebastian
  11. Toivonen, Jemina Mirella Mirjam
  12. Tenhula, Timi Henry Valtteri
  13. Venäläinen, Sara Pinja Jemina
  14. N.N.

 

Ruotsinkielinen rippikoulu:

Saarikossa      Raimo Kuismanen    -     Mari Nurmi

26.6.-2.7.  / aloitus 13.11. 2016 klo 13 Virkby kyrka / messu 5.2./ konf.harj. 7.7. klo 16-18 / konf. 9.7. klo 14

  1. Beckford, Abigail Elisabeth
  2. Grandell, Wilma Johanna
  3. Grundström, Rebecca Wilhelmina Alexandra
  4. Grönmark, Arthur Alexander
  5. Heir, Oskar Emil
  6. Lehtimäki, Kelvin Wilson
  7. Loman, Ronja Emilia
  8. Malmberg, Anna Janina Henrika
  9. Maukku, Emilia Ida Amanda
  10. Mild, Victoria Linnea
  11. Moilanen, Lina Maria Lisa
  12. Mäntymäki, Inka Erika
  13. Mäntymäki, Nora Annika
  14. Virolainen, Leevi Lauri Tapio
  15. N.N.

 

Alueseurakuntien rippikoulut:

 

Bergvik Nummi / Pusula       Heikki Marjanen  -  Sampo Luukkonen -  Emilia Kaasinen 12.6.-18.6. / aloitus 29.1. Nummen kirkossa / konf. 9.7. klo 10  Nummen kirkossa ja  8.7. klo 12  Pusulan kirkossa

  1. Alasjärvi, Viivi-Mirva Enniliina
  2. Annaniemi Aapo
  3. Backman Petrus Eemil
  4. Dahl Hugo Valtteri
  5. Hednäs, Hanna Camilla
  6. Hiidenheimo Vilja Maria
  7. Hyytiäinen, Jami Juhani
  8. Ilomäki Tara
  9. Juovi, Juhamatti Ensio
  10. Järvinen Roni Jasper
  11. Järvinen Siru Terttu Marjatta
  12. Kammarmäki Janica Sofia Imoi
  13. Karjalainen Veera Sini Matilda
  14. Kaukovuo Tommi Jaakko
  15. Kettunen, Nelli
  16. Kivirasi Mari-Ella
  17. Koivula Ella Katariina
  18. Kortet Nea Eveliina
  19. Koski Joona Mikael
  20. Krakau, Mico Sebastian Mikael
  21. Kylmäkorpi, Anni
  22. Lehti Petra Pauliina
  23. Lehtinen, Juho Armas Aleksanteri
  24. Luokkakallio, Anna Lyydia
  25. Luukkala Aaro Henrik
  26. Långström Lara Inka Alexandra
  27. Mäenpää Saimi Irma Ilona
  28. Mäkilä Teemu Juhani
  29. Nikander Karo Arttu Sakari
  30. Nikander, Sara Maarit
  31. Nordström Isela Christine
  32. Nurmi Jere-Pekka Kalervo
  33. Olin Tino Elmeri
  34. Palsanen, Tony Tiitus
  35. Pelkonen, Kasper Aleksanteri
  36. Puustinen Aliisa Peppiina
  37. Sairanen Mia
  38. Salmijärvi Sonja Elina Aurora
  39. Sorainen, Laura
  40. Sundell Niklas Kalervo Ferdinand
  41. Sundvall Julia
  42. Suomi Joona Valtteri
  43. Tervala,Tomi Armas
  44. Tervonen, Maisa Eisa Anniina
  45. Tetri Vilja Oona Kaarina
  46. Vaselius Samu Aleksi
  47. Viitala Joonas Juhani
  48. Virolainen, Konsta Juhani
  49. Vuorinen Elina Jetta Julia
  50. Vähäkoski Ira Kristiina
  51. Ylitolonen Sanja-Sofia Margareeta

 

 

Päivärippikoulu (Nummi ja Pusula) Heikki Marjanen, Sampo Luukkonen ja Emilia Kaasinen

5.6.–11.6. Nummen Nuokkarissa / aloitus 29.1. Nummen kirkossa / aloitusviikonloppu 20.-21.5. Iloittu) / konf. 8./9.7.

  1. Eronen Salmari Ilmari
  2. Hallamaa Mikael Johannes
  3. Heino Joonas Riku Petteri
  4. Nenonen Nico Arvo Nestori
  5. Ravantti, Viivi Sofia Eveliina
  6. Tamminen Sanni
  7. Tuominen Fanny Amanda
  8. Välitalo Enni Aino Marjatta

 

Kaikkien Nummen ja Pusulan ripareitten yhteinen aloitus 29.1. Nummen kirkossa

 

Karjalohjan ripari Bergvikissä 

Heikki Linnavirta - Marika Viljamaa

16.7.-23.7. / konf. 30.7. klo 10 Karjalohjan kirkossa

  1. Aaltonen, Charlotta Beatrice
  2. Bitter, Jonah Nicholas
  3. Eskola, Lauri Elias
  4. Furu, Rai Job Judeas
  5. Korhonen, Nilla Väinö Olavi
  6. Moilanen, Jaakko Väinö Valdemar
  7. Paasikivi, Ida Emilia
  8. Sintonen, Anton Niilo Ensio
  9. Suonkanta, Eetu Viljami
  10. Teperi Juuso Olavi Aukusti
  11. N.N.

 

 

 

 


pdf liite

Vuoden 2017Rippikouluun ilmoittautumislomake
Pusula Nummi Sammatti Karjalohja Lohja